Regulamin sklepu

 I. INFORMACJE OGÓLNE 

 

1.    Właścicielem sklepu internetowego www.g-center.pl jest firma: 

G-CENTER

Wojciech Sawicz
ul. Krasińskiego 1
76-200 Słupsk
Nip: 841 152 81 32

2.    Sklep internetowy www.g-center.pl prowadzi sprzedaż wysyłkową wyposażenia gastronomicznego dla klientów indywidualnych oraz dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

3.    Ceny towarów znajdujących się w sklepie internetowym www.g-center.pl uwzględniają rabat i wyrażone są w złotych polskich. Wszystkie  ceny są cenami netto. Dla ułatwienia podawane są również ceny brutto zawierające podatek VAT.
 
Podane ceny obowiązują wyłącznie dla zamówień złożonych w sklepie internetowym www.g-center.pl i mogą się one różnić od cen obowiązujących w stacjonarnym punkcie sprzedaży.
 
4.    Towar pozostaje własnością Sprzedającego do momentu zapłaty całej należności.
 
5.    Ceny podane w sklepie internetowym www.g-center.pl nie obejmują wyposażenia dodatkowego lub opcjonalnego (chyba że jest to uwzględnione w opisie produktu) oraz wniesienia, montażu i szkolenia w zakresie obsługi.
 
Cena usługi montażu i szkolenia uzgadniana jest indywidualnie w zależności od wartości zamówienia oraz odległości Zamawiającego od siedziby firmy G-CENTER
 
6.    W zależności od wartości zamówienia możliwe jest  indywidualne negocjowanie cen zakupu i kosztów transportu.
 
7.    Dokumentem sprzedaży towaru jest faktura VAT lub paragon.
 
8.    Wszelkie informacje o produktach w tym również dane techniczne i zdjęcia pochodzą z materiałów publikowanych przez producentów.
 

Zdjęcia mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą nieznacznie różnić się od rzeczywistego wyglądu towaru.

Niektóre cechy wyglądu tj. kolor i proporcje mogą być zależne od indywidualnych ustawień sprzętu komputerowego Zamawiającego i nie są podstawą reklamacji. 

 

9.    Obsługa sklepu internetowego www.g-center.pl  zobowiązuje się dokładać wszelkich starań, aby opisy, dane techniczne i zdjęcia produktów były zgodne z rzeczywistością. Sprzedawca zastrzega sobie jednak prawo do ewentualnych pomyłek w opisach i cenach.
 
10. Oferta sklepu internetowego www.g-center.pl nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 543 K.C.
 
11. Ceny produktów posiadających dostępne opcje tj. pojemność, długość, itp. wskazują cenę wersji podstawowej (najmniejszej). Ceny właściwe dla produktu o odpowiednich właściwościach wyliczane są po wybraniu interesującego wariantu (opcji).
 
II. FORMY PŁATNOŚCI
 
1.    Zamawiający ma do wyboru następujące formy płatności:
 
  • przedpłata 100% wartości zamówienia na podstawie faktury pro-forma
  • przedpłata 25% wartości zamówienia w przypadku towarów wykonywanych na zamówienie (np. meble ze stali nierdzewnej) i uregulowanie pozostałej kwoty przy odbiorze towaru lub przelewem
  • płatność gotówką w siedzibie firmy
  • płatność przy odbiorze (koszt pobrania gotówki przez kuriera firmy spedycyjnej pokrywa Zamawiający)
  • przelew 7 -14 dni - wyłącznie dla instytucji budżetowych oraz stałych klientów
2.    Sprzedający zastrzega sobie prawo do sprawdzenia wiarygodności finansowej Zamawiającego

III. SKŁADANIE ZAMÓWIEŃ

1.    Warunkiem realizacji zamówienia jest prawidłowe wypełnienie przez Zamawiającego formularza zamówienia z podaniem wszelkich niezbędnych danych umożliwiających kontakt z Zamawiającym tj. numer telefonu, adres e-mail.

2.    Informacja potwierdzająca złożenie zamówienia przesyłana jest automatycznie drogą elektroniczną na adres e-mail podany w formularzu zamówienia.

3.    Potwierdzenie zamówienia, czyli przyjęcie go do realizacji odbywa się poprzez pocztę elektroniczną na adres podany w formularzu zamówienia, a w przypadku zamówień wymagających wyjaśnień oraz płatnych przy odbiorze - także telefoniczną. W przypadku braku kontaktu telefonicznego i mailowego z Zamawiającym zamówienie płatne przy odbiorze nie będzie realizowane.
 
4.    Czas realizacji zamówienia zależny jest od dostępności towarów w magazynach producentów i standardowo wynosi 2 do 14 dni roboczych od momentu potwierdzenia zamówienia. Czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu w przypadku towarów wykonywanych na zamówienie (np. meble ze stali nierdzewnej, chłodnictwa), o czym Zamawiający jest informowany telefonicznie lub mailowo.
 
5.    W przypadku chwilowego braku towaru u producenta Zamawiający jest niezwłocznie informowany i może zrezygnować z całości lub części złożonego zamówienia albo zaakceptować wydłużony czas realizacji zamówienia.
 
IV. REALIZACJA DOSTAW

1.    Wysyłka towaru realizowana jest za pośrednictwem firm kurierskich. Możliwy jest odbiór osobisty po wcześniejszym umówieniu się w siedzibie Sprzedającego pod adresem:

 
G-CENTER
ul. Krasińskiego 1
76-200 Słupsk

poniedziałek-piątek:  10:00 - 17:00
sobota: 10:00 - 13:00
 

2.    W celu skrócenia czasu realizacji zamówienia towar wysyłany jest zazwyczaj bezpośrednio z magazynu producenta.

3.    Zamawiający ma obowiązek sprawdzenia w obecności pracownika firmy kurierskiej jakości dostarczonej przesyłki. W przypadku stwierdzenia uszkodzeń należy koniecznie sporządzić protokół szkody na druku firmowym spedytora oraz skontaktować się ze Sprzedającym. Wszelkie reklamacje bez sporządzonego protokołu szkody będą powodować utratę roszczeń z tytułu odszkodowania za ewentualne szkody transportowe i nie będą uznawane.

4.    Wniesienie dostarczonego towaru leży po stronie Zamawiającego
 
5.    Koszty transportu:
  • wszelkie koszty transportu podawane są każdorazowo w opisie każdego produktu - pole  "Warunki dostawy". Dotyczą one łącznej wartości produktów z danego centrum dystrybucyjnego.
  • w przypadku towarów wielkogabarytowych tj. urządzenia chłodnicze (np. szafy chłodnicze, witryny cukiernicze, lady chłodnicze) koszt transportu jest wyceniany indywidualnie w zależności od wagi urządzenia i adresu Zamawiającego
 
V. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 
1.    Wszelkie ewentualne spory wynikające z transakcji kupna-sprzedaży będzie rozstrzygał sąd właściwy dla miejsca działalności Sprzedającego, tj. w Słupsku.

2.    W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem obowiązują przepisy Kodeksu Cywilnego.

3.    Złożenie zamówienia sklepie internetowym www.g-center.pl jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.

4.    Sprzedający zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie.

.